Yasin Öztekin Adalet İstiyor!

Yasin Öztekin Adalet İstiyor!


Galatasaray ile 2014 yazında 4 yıllık sözleşme imzalayan Yasin Öztekin gelinen noktada son 3 sezondur takıma en çok katkı veren isimlerden biri oldu. 20. şampiyonluğun kazanıldığı sezonda çok kritik işlere imza atan millî futbolcu, geçen sene de 10 gol, 8 asistlik performansıyla dikkat çekmişti. Bu yıl da şu ana kadar 11 gollük katkı veren ve 2 yıldır yeni kontrat bekleyen 30 yaşındaki oyuncu sonunda patladı. 2014'te imzaladığı sözleşmesine göre bu sezon 1 milyon 100 bin avro garanti ücrete oynayan, gelecek sezon da 1 milyon 150 bin avro alacak Yasin, adeta masaya yumruğunu vurdu.

"SÖZLEŞME İYİLEŞTİRME OLMALI"

Yasin'in menajeri Ahmet Bulut, G.Saray yönetimiyle bu konuda görüşmelerini sürdürürken, başarılı futbolcu da yetkililer Cenk Ergün ve Mehmet Özbek'e bir an önce garanti ücretinin yükseltilmesi gerektiğini söyledi. Yasin "Sadece adalet istiyorum" dedi. Galatasaray'da futbolun başındaki isimlere içini döken Yasin "Son 3 sezonun analizleri çıkarılsın. Kim ne katkı vermiş ve karşılığında ne kadar kazanıyor, hepsi incelensin. Her şey ortada. Kim ne yapmış, kim ne kadar kazanıyor?" ifadelerini kullandı. Eren 2 milyon 150 bin, Tolga 2 milyon avroya oynarken, Yasin Öztekin'e en az 1,8 milyon avroluk teklif sunulması bekleniyor.

HAMZA HAMZAOĞLU, YASİN ÖZTEKİN'E TALİP OLDU!

Mustafa Reşit Akçay yönetiminde Avrupa'da fırtınalar estiren Osmanlıspor, ligde ise hedefinin altında kaldı. Akçay görevinden ayrılırken yerine gelen teknik direktör Hamza Hamzaoğlu takımı ayağa kaldırdı. Son 4 lig maçında 7 puan elde eden Osmanlıspor, transferde de geçen sezonki gibi büyük oynuyor.

Hamza hoca ilk olarak Galatasaray'dan öğrencisi olan Hakan Balta'nın ismini yönetime verirken, listede Yasin Öztekin'in de adı yazıyor. Hakan Balta'yı gelmesi halinde savunmanın lideri olarak belirleyen Hamza hoca, Yasin'i ise önemli bir hücum kozu olarak görüyor. Hamzaoğlu dönemindeki Galatasaray şampiyonluğunda büyük payı olan Yasin, bu sezon ise 26 lig maçında 10 gol attı.

İKNA İŞİ HOCADA

Galatasaray'la 1 yıl sözleşmesi kalan ve Aslan'ın mukavele uzatmaya sıcak bakmadığı Yasin için Osmanlıspor'un cazip bir teklifle kapıyı çalacağı öğrenildi. Oyuncuyu ikna etme görevi ise tamamen Hamza Hamzaoğlu'nda. Başarılı hoca, gurbetçi futbolcuyla birebir görüşecek.

(Türkiye)