Ukraynalı Gelin Türk Gelenekleri ile Evlendi

Ukraynalı Gelin Türk Gelenekleri ile Evlendi


Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde yaşayan Alican Pulat ile Bodrum'da turizm şirketinde çalıştığı sırada tanıştığı Ukraynalı İnna Bezborodova evlendi. Ukraynalı gelin İnna Bezborodova düğününü Türk geleneklerine göre yapıp dünya evine girdi.

Zonguldaklı Alican Pulat geçtiğimiz yıl Muğla'nın Bodrum ilçesinde Turizm firmasında çalışırken Ukraynalı İnna Bezborodova ile tanışıp aşık oldu. Genç çift arkadaşlıklarını ilerlettikten sonra ailelerinin de onayını alarak evlenmeye karar verdi. Geçtiğimiz Şubat ayında Kdz. Ereğli ilçesi müftülüğünde düzenlenen törenle İslamiyet'i seçen İnna Bezborodova, Alican Pulat ile resmi nikah kıydı. Genç çiftin düğün törenleri ise Gülüç Belediyesi düğün salonunda gerçekleşti. Düğünde davul zurna eşliğinde oynayıp halay çeken Bezborodova' ya Ukrayna'dan gelen ailesi ve arkadaşları da eşlik etti. Çok sayıda davetlinin katıldığı düğünde genç çift geç saatlere kadar doyasıya eğlendi.

İnna Bezborodova'yı çok sevdiğini ifade eden damat Alican Pulat, kendisi ile çok mutlu bir hayat süreceklerine inandığını söyledi. Ukraynalı gelin İnna Bezborodova ise Türk gelenek ve göreneklerine göre yapılan düğününde çok eğlendiğini ve mutlu olduğunu ifade etti. - ZONGULDAK