Tekirdağ dan Kısa Kısa

Tekirdağ'dan Kısa Kısa


Çorlu Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü (ÇBSK) bayan voleybol takımı Marmara Bölge Şampiyonasında şampiyon oldu.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamada, bayan voleybol takımının turnuvaya Tekirdağ şampiyonu olarak katıldığı belirtildi.

Açıklamada, Çanakkale'de düzenlenen Marmara Bölge Şampiyonası'na Tekirdağ şampiyonu olarak katılan Çorlu Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Küçük Kızlar Voleybol Takımımız, turnuvayı şampiyon olarak tamamladı" ifadeleri kullanıldı.

Açıklamada, Bayan Voleybol Takımının, Mayıs ayı içinde Bursa'da oynanacak olan finallerde Türkiye Şampiyonluğunu elde edebilmek için mücadele edeceği kaydedildi.

Albayrak'tan Hıdırellez mesajı

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Hıdırellez dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Albayrak mesajında Hıdıreelez'in tüm dünyada coşkuyla kutlandığı belirtildi.

Hıdırellez'in Hızır ile İlyas Peygamber'in yeryüzünde buluştukları, baharın gelişini müjdeleyen gün olduğunu ifade eden Albayrak, şunları kaydetti:

"Türk dünyasında olduğu gibi ülkemizde de sevinç ve coşkuyla kutlanmakta olan Hıdırellez, Hızır ile İlyas Peygamber'in yeryüzünde buluştukları, baharın gelişini müjdeleyen gün olarak kabul edilmektedir.

Hoşgörü ve yardımlaşma anlayışı üzerine kurulu olan Hıdırellez, dil, din ve ırk ayrımı gözetmeksizin farklı kültürlerin bir arada kutladığı, geçmişle geleceğimiz arasında köprü vazifesi gören ve gelecek nesillere aktarılarak yaşatılması gereken en önemli miraslarımızdan birisidir. Bu duygu ve düşüncelerle, baharın ve güzel günlerin müjdecisi olan Hıdırellez Günü'nün, sağlık, mutluluk, bolluk ve bereket getirmesini diliyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum."

Sulutaş'tan Kaymakam Yüzer'e ziyaret

Bölgede faaliyet gösteren bir fabrika Müdürü Mesut Sulutaş Kapaklı Kaymakamı Mehmet Yüzer'i makamında ziyaret etti.

Kaymakamlıktan yapılan yazılı açıklamada, Sulutaş'ın çalışmalar hakkında Yüzer'e bilgiler verdiği belirtildi.

Açıklamada Kaymakam Yüzer de ziyaretten memnuniyet duyduğunu belirterek Sulutaş'a teşekkür ettiği kaydedildi.