Sağlık Bakanı Akdağ Açıklaması

Sağlık Bakanı Akdağ Açıklaması


Sağlık Bakanı Recep Akdağ, "Özellikle Almanya istihbaratının FETÖ çete örgütünü aklayıcı tarzda konuşması asla kabul edilebilir bir durum değil. Ancak zaten 30-40 senedir PKK'lı teröristleri, FETÖ darbe teşebbüsünden sonra birtakım kaçakları kendi ülkesinde barındırmak, aslında samimiyetsizlik göstergesi." dedi.

Akdağ, Elazığ'da AK Parti Seçim Koordinasyon Merkezi'nde gazetecilere yaptığı açıklamada, kentin, 16 Nisan'daki halk oylamasında çok yüksek "evet" oyuyla Türkiye, hatta Avrupa'ya sesleneceğini söyledi.

Türkiye'nin bu referandum dan güçlü bir "evet" ile çıkması halinde çok büyük güzellikler olacağını vurgulayan Akdağ, şöyle konuştu:

"Her ne kadar Avrupa'daki bazı politikacılar, bütün Avrupalı politikacıları kastetmiyorum, her ne kadar bunların bir kısmı açıkça Türkiye'deki 'hayır' cephesine katılmışlarsa da neticede sözü Türk milleti söyleyecek, onlar söylemeyecek. Türkiye Cumhuriyeti'nin bakanlarını Almanya'da konuşturmamak, Hollanda'da bir kadın bakanımıza son derece antidemokratik ve medeniyet dışı tutumlar sergilemek, sadece bu milleti birbirine perçinliyor, milletimizin birlikteliğini ve kararlılığını artırıyor."

"16 Nisan'da çok açık seçik görecekler"

PKK'lı teröristlere mitingler yaptırmanın, Kandil'deki çetenin başlarından birini orada telekonferansla konuşturmanın Avrupa'nın temsil ettiği dünya mirasına yakışmadığını dile getiren Akdağ, şunları kaydetti:

"İnanıyorum ki bu yanlışları yapanlara Avrupa'daki sağduyulu politikacılar ve bu sağduyulu politikacıların yönetimde olduğu ülkeler son verecekler. Yanlış yapıyorlar. Bu yanlışı 16 Nisan'da çok açık seçik görecekler. Özellikle Almanya istihbarının FETÖ çete örgütünü aklayıcı tarzda konuşması asla kabul edilebilir bir durum değil. Ancak zaten 30-40 senedir PKK'lı teröristleri, FETÖ darbe teşebbüsünden sonra birtakım kaçakları kendi ülkesinde barındırmak, aslında samimiyetsizlik göstergesi."

Milletin bunlara, 16 Nisan'daki halk oylamasında kuvvetli bir "evet tokadı" ile cevap vereceğini belirten Akdağ, "Nasıl ki 15 Temmuz'da Türkiye'den vurulan Osmanlı tokadının sesi Pensilvanya'dan çıktıysa, 16 Nisan'daki demokratik halk oylamasında da yeni cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi için 'evet' aynı sesi çıkaracaktır. Bundan eminiz." ifadelerini kullandı.

"Ekonomimizi kuvvetlendirmemiz gerekiyor"

Bakan Akdağ, yeni sistemle güçlü bir Türkiye ve güçlü bir ekonomi oluşturulacağına işaret ederek, sözlerini şöyle tamamladı:

"Biz, bütün dünyanın mazlum milletlerinin göz bebeği Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Binali Yıldırım, Devlet Bahçeli, Destici ile beraber bütün Türkiye'deki bayrak, millet, vatan, devlet sevdalıları, güçlü bir Türkiye için 'evet'te güçlerimizi inşallah birleştireceğiz. Bu bir memleket meselesidir. Mesele 1-2 kişinin, 1-2 partinin meselesi değildir. Biz güçlü olmak zorundayız. Ekonomimizi kuvvetlendirmemiz gerekiyor. Bunun için de iki başlı olmayan, hızlı hareket edebilen, bizi koşar adımlarla hedefimize götürecek yeni sisteme ihtiyacımız var."