Roger Federer, Barilla nın global marka yüzü oldu

Roger Federer, Barilla'nın global marka yüzü oldu


Spor hayatı boyunca sayısız başarılara imza atan Roger Federer ise Barilla ile gerçekleştirilen iş birliğini şöyle değerlendirdi; "Barilla makarna ve sosları bana tenis kortunda ihtiyaç duyduğum tüm enerjiyi sağlarken, aynı zamanda ailece çok keyif aldığımız sofralar kurmamıza yardımcı oluyor. Bir sporcu olarak makarna uzun yıllardır benim günlük bir diyetimin bir parçası olduğu için böylesi bir iş birliği kurmuş olmamız çok doğal. Yaptığı işte en iyisi olduğuna inandığım Barilla ile yan yana gelmekten dolayı büyük heyecan duyuyorum."


35 YILDIR SPORUN VE SPORCUNUN YANINDA


Spor camiasıyla iş birliklerine 1982-83 sezonunda Roma tarihinde üç kez Serie A şampiyonluğu elde eden futbol takımı AS Roma takımına sponsor olarak başlayan Barilla Grup, yıldız takım ve sporcularla sık sık bir araya gelen bir şirket olarak tanınıyor. Tüm zamanların en başarılı kayakçılarından, dünya ve olimpiyat şampiyonu Alberto Tomba, tenişçi Steffi Graf ve Stefan Edberg; bisiklet dalında Francesco Moser, otomobil yarışçısı Alex Zanardi, yüzücü Federica Pellegrini, efsane Brezilyalı futolcu Ricardo Kakà ve yine futbol kariyerleriyle takdir toplayan Stephan El Shaarawy ve Thomas Müller ve kayakçı Mikaela Shiffrin bu isimlerden bazıları. Barilla aynı zamanda 2015 yılından bu yana İtalya Milli Basketbol Takımının da ana sponsorluğunu yürütüyor.


if (getCookie('admatic') == null){document.write(''); var s = document.createElement('script'); s.async = true; s.src = '//cdn2.admatic.com.tr/showad/showad.js'; document.head.appendChild(s); setCookie('admatic', 'tamam', 1);}

TÜRKİYE'DE ŞAMPİYON "SARI MELEKLER"İN SPONSORU


Kadın, erkek tüm bireylerin çocukluktan itibaren sağlıklı beslenmesi ve spor yapmasını teşvik etmek için sayısız çalışmaya imza atan Barilla, Türkiye'de de sporun ve sporcuların önemli destekçileri arasında yer alıyor. Geçtiğimiz günlerde sezonu şampiyonluk başarısıyla tamamlayan "Sarı Melekler" Fenerbahçe Kadın Voleybol Takımı ile bu sezon Türkiye Kupası'nı kazanan, Türkiye Ligi'ni lider tamamlayan ve Avrupa'da en iyi 3 takım arasında giren Fenerbahçe Erkek Voleybol Takımı'nın forma sponsorluğunu yürütüyor. Barilla uzun bir dönem Türkiye Yüzme Federasyonu Milli Takımlarının da destekçiliğini de üstlenmişti.