Kibariye Konserli Hıdırellez Coşkusu

Kibariye Konserli Hıdırellez Coşkusu


İZMİR'de Bornova Belediyesi'nin Hıdırellez nedeniyle düzenlediği konserde Kibariye sahneye çıktı. İzmir Marşı'nın da hep bir ağızdan coşkuyla söylendiği konser, renkli görüntülere sahne oldu.

Kibariye'nin konseri için sadece kentin dört bir yanından gelen binlerce kişi Bornova Cumhuriyet Meydanı'nda buluştu. Kibariye'nin kendi şarkılarının yanı sıra pop, rock ve arabesk müziğin bilinen eserlerini de seslendirdiği konserde büyük coşku yaşandı. Binlerce hayranının eşlik ettiği Kibariye, sempatik tavırlarıyla geceye ayrı bir renk kattı.

Bornova Belediye Başkanı CHP'li Olgun Atila, konseri halkla birlikte izledi. Başkan Atila yaptığı konuşmada herkesten barış için dua istedi. Atilla, "Artık anneler ağlamasın. Kardeş kardeşe düşman olmasın. Ülkemizde ve tüm dünyada barış hakim olsun" dedi.

Bornovalılar ve İzmirlilerin Mustafa Kemal Atatürk'ün izinden hiçbir zaman ayrılmayacağını vurgulayan Atila, "Aydınlık yarınlar ve geleceğimiz olan çocuklarımız için Atamızın izinden hiç ayrılmayacağız ve daha çok çalışacağız" dedi. Konser sonunda hep bir ağızdan İzmir Marşı söylendi.

KADINLARA VE ÇOCUKLARA ÖZEL KUTLAMA

Bornova'daki bir diğer etkinlik ise Bornova Belediyesi ile Bornova Kadın Girişimi ve İşletme Kooperatifi'nin birlikte düzenlendiği Hıdırellez Şenliği oldu. Büyükpark'taki etkinlikte kadınlar çocuklarıyla birlikte keyifli saatler geçirdi. Roman dansları ekibinin şovlarıyla renklenen kutlamada, Kooperatife üye kadınlar tarafından Hıdırellez'e özel olarak üretilen hediyeler dağıtıldı. Kadınlar, kurdukları stantlarda el emeği ürünlerini sergileme ve satış yapma şansı da buldu. Bir Hıdırellez geleneği olarak ateş yakılıp üzerinden atlanırken, halaylar hep birlikte çekildi.

- İzmir