Hem Yıl Sonu Karma Sergisi Törenle Açıldı

Hem Yıl Sonu Karma Sergisi Törenle Açıldı


Kumluca Halk Eğitim Merkezi (HEM) tarafından 2016-2017 eğitim öğretim yılında düzenlenen kurslarda kursiyerler tarafından yapılan yıl sonu karma sergisi açıldı.

Kumluca Cumhuriyet Meydanındaki serginin açılışına Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Mehmet Zeki Başyemenici, Kaymakam Polat Kara, Emniyet Müdürü Deniz Yılmaz, Belediye Başkan Yardımcısı Ramazan Çataltepe, Gençlik Hizmetleri ve Spor ilçe Müdürü Erol Koca, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Girgin, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Yusuf Tekdemir, kursiyerler ve çok sayıda davetli katıldı.

Açılış öncesi bilgi veren Kumluca Halk Eğitim Merkezi Müdürü Yusuf Tekdemir, müdürlük olarak yıl boyunca çeşitli alanlarda kurslar düzenlediklerini ve bu kurslara katılan kursiyerlerin yaptıkları el sanatlarını açtıkları sergilerle halka tanıttıklarını söyledi.

Bu yıl resim, filografi ve cam, seramik, giyim, geleneksel el nakışları gibi alanlarda dört ayrı sergi açmayı planladıklarını ifade eden Tekdemir, bütün kursiyerlerin katılacağı genel serginin ise 23 Mayıs'ta açacaklarını bildirdi.

Konuşmanın ardından sergiyi gezen davetliler, Halk Eğitim Müdürü Tekdemir'den sergi hakkında bilgi aldı.

Kursiyerlerle de sohbet eden Başyemenici, sergi ve ortaya konan çalışmalardan dolayı Halk Eğitim Merkezi Müdürü Yusuf Tekdemir'e teşekkür etti.