Gunluk kiralanan evlerle ilgili yeni duzenleme

Gunluk kiralanan evlerle ilgili yeni duzenlemeResmi Gazete'nin bugünkü sayısında yer alan 678 sayılı Kanun Hükmünde Kararname kapsamında, günübirlik evlerde kimlik bildirimi zorunlu hale geldi.

Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile günübirlik ev kiralayanlara da kimlik bildirimi zorunlu hale getirildi.Buna göre, 1774 sayılı Kimlik Bildirme Kanunu'nun ikinci maddesinin birinci fıkrasına, "bekar odaları" ibaresinden sonra gelmek üzere "günübirlik kiralanan evler" ibaresi eklendi.  Söz konusu düzenleme ile kanunun ikinci maddesinde sayılan özel veya resmi her türlü konaklama tesisleri, tüm kayıtlarını bilgisayarda günü gününe tutmak, genel kolluk kuvvetlerinin bilgisayar terminallerine bağlanarak mevcut bilgi, belge ve kayıtları genel kolluk kuvvetlerine anlık olarak bildirmek zorunda. Genel kolluk kuvvetlerinin terminallerine bağlanmayanlara mülki idare amirlerince 10 bin lira, anlık veri göndermeyen veya gerçeğe aykırı kayıt tutanlara 5 bin lira idari para cezası verilecek. Bu fiillerin tekrarı halinde işletme ruhsatları iptal edilecek. Ayrıca bu maddeye göre verilen idari para cezaları, tebliğinden itibaren bir ay içinde ödenecek.Söz konusu tesisler, genel kolluk kuvvetlerinin terminallerine bağlanmak için gerekli işlemleri bugünden itibaren iki ay içinde tamamlayacak.
Günlük kiralık
Günlük kiralık ev
günübirlik evler

kiralanan-evlerle-ilgili-yeni-duzenleme/119876" rel="nofollow">http://www.emlaktasondakika.com/haber/sektorden-haberler/gunluk-kiralanan-evlerle-ilgili-yeni-duzenleme/119876