Dünyanın En Enteresan 7 Müzesi

Dünyanın En Enteresan 7 Müzesi


Sanat, tarih, bilim ilginizi çekmiyor mu? Müzeye zorla sokulan insanlardan mısınız? Bu 7 müze, müzelere bakışınızı tamamen değiştirebilir.

Daha ilk dakikalarda sizi hayatınızdan bezdiren müzeler yerine bu interaktif ve ilginç müzelere bir göz atın.

Museum of Broken Relationships
Hırvatistan Zagreb'de yer alan, biten ilişkilerin ardında kalan hayal kırıklıklarının, kalp kırıcı hikayelerin müzesi. İnsanların gerçekten yaşanmış ilişkilerinin bir parçası olan eşyalarını bağışlayarak genişlettiği bu müze aşkı, sevgiyi ve kaybedişi gerçek hikayelerle derinden hissettiriyor.

Franz Kafka Museum
Prag'da olan ve adından dolayı herhangi bir müze izlenimini veren Kafka Müzesi, çoğu insana göre pek de matah olmayan sergisine rağmen atmosferiyle ziyaretçilere Kafka gibi hissettiriyor. Kafkaesk simgelerle Prag'ı anlatan bu müze dünyayı gerçekten Kafka'nın gözünden görmenizi sağlıyor.

Mini Bottle Gallery
Bir müzeden çok partilerin gerçekleştiği bir kafe olan Mini Bottle Gallery Norveç, Oslo'ya yolunuz düşerse kaçırmamanız gereken yerlerden biri. Göz alıcı dizaynı ve yüzlerce çeşit şişeden oluşan sergisiyle görülmeye değer yerlerden biri.

Gelato Museum
Adı Dondurma Müzesi olan bir yer kötü olabilir mi? Hele İtalya'da olursa. Dondurmanın tarihinden, tadımlara varan çeşitli programlarıyla Bologna şehrinin biraz dışında kalan bu müze ziyaretçilerinin yüzünü güldürmeyi başarıyor.

American Visionary Art Museum
Tamamen görsellik ve estetik zevk üstüne kurulmuş olan bu müze, ünlü sanatçıların değil sıradan yaşamlara sahip insanların katkılarıyla oluşturulmuş Baltimore şehrinde yer alan müze, sürekli yenilenen eserleriyle bir ziyareti hak ediyor.

International Spy Museum
James Bond filmlerinden ziyade, gerçekten yaşanmış uluslararası ajanlık öykülerinin toplandığı bu müze, ajanlık faaliyetlerini görselleştirerek hayatınızdaki gerçeklerden şüphe duymanıza sebep olabilir. Washington DC'de bulunması da kafalarda kimi sorular oluşturmuyor değil.

Underwater Museum of Art
Eğer bir gün Meksika, Cancun'a gidecek olursanız bu müzede dalış yapın. Evet, müzeyi gezmek için gerçekten denizin dibine gitmeniz gerekiyor. Dünyanın en ilginç müzelerinden olan bu müzeye yapılacak bir ziyaret gerçekten unutulmaz bir anı olsa gerek.