Down Sendromlu Gencin Asker Eğlencesi

Down Sendromlu Gencin Asker Eğlencesi


MUĞLA'nın Ortaca İlçesi'nde bir günlüğüne temsili askerlik yapacak down sendromlu 20 yaşındaki Cenk Büyükkılıç için kına eğlencesi düzenledi.

Çocukluğundan beri askerliğe ilgi duyan down sendromlu Cenk Büyükkılıç için ailesi, bir günlük temsili askerlik öncesi kına eğlencesi düzenledi. Evinin önünde düzenlenen kına gecesine Ortaca Güzelyurt Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi'nde birlikte eğitim aldığı 11 down sendromlu arkadaşı ile birlikte gelen Cenk Büyükkılıç'ın avucuna kına yakıldı. Büyükkılıç, müzik eşliğinde Kerimoğlu zeybeği oynadı, yakınları tarafından alkışlandı. 12 Mayıs tarihinde bir günlük temsili askerlik yapacak down sendromlu Cenk Büyükkılıç, ardından tezkeresini alacak. Baba Mehmet Büyükkılıç, "Askerliği yapmayı çok istiyordu. Kendisini askere uğurlamak bizim için ayrı bir şerefti. Çok güzel bir eğlence düzenledik. Hem oğlum sevindi, hem biz çok mutlu olduk" diye konuştu.

"EN BÜYÜK HAYALİ ASKER OLMAKTI"

Anne Ümmügülsüm Büyükkılıç ise her genç gibi olmasa da oğlunun askerlik görevini yerine getireceğini belirterek, "Bu onun en büyük hayaliydi. Ortaca Güzelyurt Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi'nden bir yıl önce birlikte mezun olan çocuklar da buradaydı. Tekrar bir araya geldikleri için çok mutlu oldular. 12 Mayıs'ta oğlumu davul zurna ve konvoyla uğurlayarak birliğine göndereceğiz. Çok mutluyum. Ortaca Jandarma Komutanlığı'ndan bir heyet de eğlencemize katıldı, hepsine teşekkür ederiz" dedi

- Muğla