Cezaevinde Kutlu Doğum Haftası Programı

Cezaevinde Kutlu Doğum Haftası Programı


İnebolu M Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'nda, Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla program düzenlendi.

Cezaevi Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen program, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından bir hükümlünün Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

İnebolu Cumhuriyet Başsavcısı Erkan Yılmaz, burada yaptığı konuşmada, Kutlu Doğum Haftası'nda bu yılki temanın "güven toplumu" konusu olduğunu söyledi.

Hz. Peygamber'in bu konuda da insanlığa en güzel örnek olduğunu dile getiren Yılmaz, "Peygamber efendimiz herkes tarafından güvenilen kişidir. Güven hayatımızın her alanında olması gerekir. Komşumuza güven, ticaret yaparken güven, yargıda güven olmalıdır." dedi.

Müslümanın asla yalan konuşamayacağını vurgulayan Yılmaz, "Şüpheli, tanık, mağdur, sanık yalan konuşursa nasıl adaleti ortaya koyup zulümden kaçacağız. Daima doğru, dürüst, kendisinden zarar gelmeyen insanlar olmayı tesis etmeliyiz." diye konuştu.

Programda, hükümlü ve tutuklulardan oluşan grup tarafından ilahiler seslendirildi.

Daha sonra İnebolu Müftüsü Abdullah Bora tarafından "Hz. Peygamber ve Güven Toplumu" konulu sunum yapıldı.

Kutlu Doğum Haftası kapsamında gerçekleştirilen İslam ilmihali bilgi yarışmasında dereceye giren hükümlü ve tutuklulara ödüllerinin verilmesiyle sona eren programa, İnebolu Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Mehmet Emin Yalvaç, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Gökhan Taşkın, Emniyet Müdür Vekili Emre Yener ile Cumhuriyet savcıları, hakimler, kurum personeli, hükümlü ve tutuklular katıldı.