iOS 7 resmen açıklandı. iOS 7 Çıktı

Omer Faruk Altun 2013-06-11 0

“iOS 7″ güncellemesi resmen açıklandı. iOS 7 tanıtıldı.
Apple, “iPod Touch” iPhone ve iPad tablet bilgisayarların yanı sıra müzik çalarlar için de uygulanacak işletim sisteminin en son sürümü olan “iOS 7″ yi resmen açıkladı.

Samsung’un Galaxy modellerinde ard arda yaptığı görsel yeniliklere Apple’ın cevabı nihayet geliyor. Önceki tasarımlarının aksine ilk defa arayüzünü değiştirmesi beklenen Iphone, iOS 7 ile birlikte yeninden vazgeçilmez olmak istiyor.

Apple’ın yeni bir görünüm kazandıracağına kesin gözüyle bakılan iOS 7 işletim sistemin güncelleme hazır hale getirildikten sonra Pazartesi günü serbes bırakılacak. Yüzbinlerce kullanıcının aynı gün güncelleme yapması bekleniyor.
 iOS 7′ye ait göreseller daha önce internet ortamında ortaya çıkmıştı.
Görselde 7 rakamının henüz yerleştirildiği görülüyor. Önceki rakamların aksine 7 rakamı oldukça ince ve minimalist bir tasarımı yansıtıyor. Ayrıca renkli bir yapıya kavuştuğu da dikkat çekiyor. WWDC logosunda yer alan renk ve tasarımın iOS 7′deki ikonlara hayat vereceği tahmin ediliyor.
Scott Forstall ve Steve Jobs, iOS ikon ve animasyonlarının gerçeğe yakın olmasını istemiş ve yıllarca bu gelenek olarak kalmıştı. Skeuomorphic olarak adlandırılan bu anlayış, Jonathan Ive tarafından kabul görmemişti. Ancak Jobs’un ölümü, Forstall’ın ayrılışı ve nihayet Ive’ın iOS tasarım ekibinin başına geçmesi bu anlayışın sonunun geldiği yorumlarının yapılmasına neden oluyor. Pazartesi günü iOS 7 işletim sisteminin bu anlayıştan ne kadar uzaklaştığını görmüş olacağız.

Apple, “iPod Touch” mobil iPhone ve iPad tablet bilgisayarların yanı sıra müzik çalarlar adanmış işletim sisteminin en son sürümü olan resmi “iOS 7″ açıkladı.

ios7

Leave A Response »


8 + = 13